Festival OUT of HOME v PRODANCE

06.06.2017

Minulý týden se v sobotu v prostorách pražské prodejny PRODANCE zastavil tým z organizace Mimo domov, která se v současné době zabývá realizací aktivit týkající se převážně integrace dětí z dětských domovů do společnosti.

V současné době příprava dětí na odchod z domova není stále koncepční a sociální průvodci nefungují. Většinou tuto osvětu vykonávají neziskové organizace, nebo domovy samotné. Mimo domov se snaží fungovat jako průvodce, který se snaží doprovázet děti minimálně rok před odchodem z dětského domova (vzdělávání a příprava).

Tým Mimo domov navštěvuje děti v dětských domovech a formou workshopů s dětmi pracuje, rozvíjí jejich schopnosti a podporuje sebevědomí. Jezdí také do domovů, které jsou spíše vzdálené od velkých měst, nebo sem nedosáhne příliš mnoho programů. Cílem výjezdů je, nastínit dětem, co je čeká po odchodu z dětského domova, podporovat je a působit tam, kde to nejvíce potřebují.

Organizace pořádá již od roku 2007 festival OUT of HOME, v rámci kterého jsme umožnili dětem pohled do světa DJingu. Workshop vedl DJ Friky, pětinásobný vítěz v kategorii týmů v soutěži DMC Czech a dvojnásobného zářezu v podobě třetího místa v kategorii týmů na DMC world.  

Hlavní snahou festivalu (který je nyní komorní akcí více než 25 dětských domovů) je přiblížit dětem během víkendové zážitkové hry nové profese, o kterých neslyšely, nebo se domnívají, že na ně nikdy nedosáhnou. Zažijí mnoho nového, projdou si hlavní město, navštíví nové firmy a společenské a kulturní instituce. Festival se koná každý rok, vždy poslední květnový víkend a proběhlo tak již deset ročníků. Akce je velice oblíbená a dle reakcí se na ní těší i děti a vychovatelé.

Fotografie z OUT of HOME ve fotogalerii níže.

Odkazy:

Stránky festivalu OUT of HOME

Facebook Dj Friky

 

MCX8000
DENON DJ

profesionální standalone DJ přehrávač, DJ kontroler a 4 kanálový digitální mixážní pult s 2 mikrofonními vstupy, DENON DJ Engine, Serato DJ

32 990 Kč
(1 278,68 €)

SIXTY-EIGHT
Rane

špičkový profesionální DJ klubový mixpult, integrované , Serato Scratch, Serato DJ až pro dva počítače, 2× 22 kanálů zvukové rozhraní, MIDI

67 221 Kč
(2 605,47 €)