PRODANCE distributorem lotyšské firmy Sonarworks

21.10.2019

Od října tohoto roku je firma PRODANCE  distributorem značky Sonarworks pro Českou Republiku.

Lotyšská firma Sonarworks se specializuje na vývoj kalibračního software pro studiové monitory a sluchátka a patří v daném oboru ke světové špičce.

Od svého založení v roce 2012 se značka Sonarworks zapsala do povědomí celé řady světových producentů, výrobců studiových monitorů a studiových techniků jako výrobce nástroje, který digitálně kompenzuje  fyzické nedokonalosti místností, sluchátek a studiových monitorů a takto zaručuje aby každý slyšel to, co opravdu má slyšet.

Sídlo společnosti Sonarworks, se nachází v bývalém filmovém komplexu na adrese Smerla iela v hlavním městě Riga.

„Budova, ve kterých v současné době sídlí naše firma a kde bylo také postaveno naše vývojové studio byla původně určena k citlivé práci s filmovými negativy.“  Vysvětluje Helmuts Bems, CEO a spoluzakladatel společnosti. „Během natáčení a filmové post-produkce  je velice důležité vyvarovat se ambientním vibracím prostředí, které vzniká u přilehlých silnic a dalších komunikací.“

„V současné době je vytvářeno a konzumováno velké množství hudby, vcelku běžně však dochází k vypuštění původního záměru umělce, definující zvukovou kvalitu a samotný přednes. Velký důraz se klade na kvalitu samotných souborů. Celý řetězec je silný pouze tak jako jeho nejslabší článek a samotná reprodukce dost často kazí celkový dojem z přehrávané hudby.“  Dodává Bems.

Kladné a hřejivé recenze od držitelů Grammy a celá řada odborných referencí definují hloubku a kvalitu produktů.

Software Reference 4  využívá patentovanou SR technologii, která po naměření vyrovnává frekvenční charakteristiku  a odstraňuje takto nechtěné zabarvení zvuku a zajišťuje vyrovnaný referenční poslech napříč  sluchátky a studiovými monitory.

Reference 4 Studio with mic
Sonarworks

kalibrační plugin pro studiové monitory s mikrofonem

8 168 Kč
(302,52 €)

Reference 4 Studio - obálka
Sonarworks

kalibrační plugin pro studiové monitory - obálka

6 802 Kč
(251,93 €)

Reference 4 Headphone - obálka
Sonarworks

kalibrační plugin pro sluchátka - obálka

2 705 Kč
(100,19 €)