ADAM Audio, Sonarworks a Allen&Heath na Ableton workshopu s D.A.V.E. the Drummerem

26.11.2019Podívejte se s námi na fotky z oblíbeného Ableton workshopu Fish’n’Beatz vol. 2, který proběhl před necelým měsícem v kulturním centru Autoškolka na pražské Budějovické. Workshop organizovaný týmem 7Loops Academy a PRODANCE proběhl již popáté a jeho cílem je progresivní přístup k produkci elektronické hudby v populárním DAW Ableton Live.

Odborným garantem a přednášejícím na kurzu byl již podruhé Henry Cullen aka D.A.V.E. the Drummer, který patří k žijícím legendám londýnské taneční scény. Kromě technických témat jako je finalizace vlastní zvukové kompozice, nahrávání a práce s externími syntenzátory a mluvilo se také o labelech, vydávání hudby a autorském právu.

Celá třída byla propojena skrze digitální mixážní pult Allen & Heath SQ6 a k ozvučení třídy byla použita sestava ADAM Audio S2.5A se subem ADAM Audio SUB12.

Nezapomnělo se ani na téma prostorové akustiky a vhodného výběru studivých monitorů a mluvili jsme také o produktech firmy Sonarworks, která se specializuje na vývoj kalibračního software pro studiové monitory a sluchátka a patří v daném oboru ke světové špičce.

Od svého založení v roce 2012 se značka Sonarworks zapsala do povědomí celé řady světových producentů, výrobců studiových monitorů a studiových techniků jako výrobce nástroje, který digitálně kompenzuje  fyzické nedokonalosti místností, sluchátek a studiových monitorů a takto zaručuje aby každý slyšel to, co opravdu má slyšet.

 

Celý kurz probíhal v anglickém jazyce, více informací o workshopech 7Loops nalezenete na jejich FB stránce.

Reference 4 Studio - obálka
Sonarworks

kalibrační plugin pro studiové monitory - obálka

6 802 Kč
(251,93 €)

Reference 4 Studio with mic
Sonarworks

kalibrační plugin pro studiové monitory s mikrofonem

8 168 Kč
(302,52 €)

S2.5A
ADAM Audio

aktivní studiový monitor, rozsah 34 Hz - 35 kHz, osazení 8" + X-ART tweeter, 150 + 100 W

24 990 Kč
(925,56 €)

SQ6
Allen&Heath

kompaktní digitální mixážní systém, 25x fader, rozšiřitelné vstupy výstupy, XCVI FPGA jádro

88 190 Kč
(3 266,30 €)