Denon DJ a Symphonic Dance Music projekt - spojení elektronické hudby a symfonického orchestru

07.02.2020Produkce festivalu Štěrkovna Open Music sestavila v létě skutečně výjimečný projekt Symphonic Dance Music, který je fúzí mezi orchestrem, DJem a živou kapelou.

Audiovizuální show o délce 90 minut odehraje Janáčkova Filharmonie Ostrava a doprovodná kapela s vokálovou sekcí v čele se zpěvačkou Dashou.

Projekt měl premiéru na festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně a na podzim se uskutečnila také halová premiéra v ostravské Ostravar Aréně (Vítkovická hokejová hala).

Jan Lstibůrek je autorem orchestrální partitury, podle níž hraje filharmonie i kapela, je tedy velmi důležitým člověkem v pozadí, kterého sice na pódiu neuvidíte, ale na kterém leží podstatný díl odpovědnosti za hudební stránku celého projektu. Tedy za to, že hity od Chemical Brothers, Prodigy, Daft Punk, Underworld, Faithless, Fatboye Slima nebo Rogera Sancheze budou v podání ostravské filharmonie, DJ Lowy, kapely a zpěvačky Dashi fungovat tak, že vznikne úplně nový a konzistentní umělecký tvar.

„Když jsem celý set dával dohromady pro aranžéra (Jan Lstibůrek, basista Tomáše Kluse), řešil jsem, na jakém setupu jsem schopen jej odehrát.“ Vysvětluje Lukáš Ščurek aka DJ Lowa. „I když jsem ryze gramofónový DJ tak gramce nebylo možné použít z důvodu nepřenosti a přirozené kolísavosti elektromotorů. Bylo nutné zvolit vhodné profesionální přehrávače a vybíralo se mezi značkami Pioneer DJ a Denon DJ. Po podrobné technologické konzultaci s Martinem Holasem a Milanem Hrůzou z PRODANCE a cenového srovnání jsme se rozhodli pro kompletní sestavu DENON DJ SC5000 a mixážního pultu X1800

Denon DJ je nyní partnerem projektu Symphonic Dance Music, letos bude možné projekt slyšet na Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově.

https://www.symphonicdancemusic.cz/

 

 

 

SC5000 Prime
DENON DJ

Profesionální mediální přehrávač s 7‘‘ Multi-Touch displejem

32 397 Kč
(1 199,89 €)

X1800 Prime
DENON DJ

Klubový digitální mixážní pult pro DJs, 4 kanály, efektová jednotka

29 997 Kč
(1 111 €)

SC6000 Prime
DENON DJ

profesionální DJ přehrávač, 10'' dotykový displej

40 497 Kč
(1 499,89 €)

SC5000M Prime
DENON DJ

profesionální mediální přehrávač pro DJs s motorizovaným talířem a 7‘‘ multi-touch displejem