Instalace RCF DXT 3000 v Národním Muzeu Vědy a Techniky v Miláně

25.05.2020

Národní Muzem vědy a techniky Leonarda da Vinciho v Miláně letos oslaví 500 let od smrti Leonarda da Vinciho skrze nejrozsáhlejší stálou výstavu na světě věnovanou celoživotní práci renesančního génia, která je řazena chronologicky a začíná ve Florencii 15. století. Vrátíte se zde v čase do doby učení a formování osobnosti mladého Leonarda až k pozvání geniálního vynálezce a humanisty rodinou Sforza do Milána.

Rekonstrukce původních výstavních prostor, otevřených veřejnosti v roce 1953, představují unikátní zdroj inspirace pro svět vědy a výzkumu a nadšenců všech generací.

Na ploše přes 1300 metrů čtverečních a mezi více než 170 historickými technickými modely, uměním a dalšími artefakty můžete nahlédnout do evoluce Leonardovi mysli a přímo zažít celoživotní práci tohoto významného italského myslitele.

Při příležitosti přestavby muzeum obnovilo také systém alarmu a požárního evakuačního systému, který je rozšířením stávajícího instalačního systému RCF DXT 3000. Současné řídící jednotky MX 3500 byli rozšířeny o nové, silnější reproboxy DP 1402EN společně se základny BE3806 pro mikrofony, které mají přídavná tlačítka BM 3806 pro přístup do intercomu.

MX 3500 je řídící jednotkou pro hlasový alarm DXT 3000, který je vhodný pro malé a střední aplikace vyžadující bezpečností certifikaci EN 54-16. Systém je napájen výkonnými a spolehlivými Class D zesilovači o celkovém výkonu 500 W RMS. Dle modelu je možné obsloužit až 6 různých zón. Naleznete zde také záložní systém zesilovačů v případě výpadku.

Integrovaný napájecí zdroj má certifikaci EN 54-4 a možná je také integrace záložních baterií, které ze systému dělají extrémně účinné a kompaktní řešení. Povrch reproboxů lze také upravit dle individuálních potřeb instalace. Integrované DSP optimalizuje výsledný přednes podle potřeb ozvučovaného prostoru, ambientního hudebního podkresu a dalších hlášení.

Oficiální stránky muzea