Mover - nový produkt od italské firmy Powersoft

20.03.2019


Na veletrhu ISE 2019 Powersoft poprvé představil nový průlomový produkt - Mover.

Jedná se o malý, ale neuvěřitelně výkonný lineární měnič, který může být využit ve zvukových aplikacích nebo jako lineární motor / vibrační měnič.

Mover nabízí široké využití například ve 4D kinech, tematických parcích nebo nejrůznějších instalacích s vibrující podlahou, které ani nemusí souviset se zábavním průmyslem. Mover může zprostředkovat smyslové vnímání prostřednictvím rozvibrování okolního prostředí. Vibrace působí na lidské tělo a jsou přenášeny kostním vedením.

 

Vstup na nová teritoria

Mover je dostupný ve dvou variantách: Direct Drive a Internal Drive.

U varianty Direct Drive je měnič ukotven na pevný nepohyblivý povrch a pohyblivý magnet je uchycen na pohyblivý povrch jako je plovoucí podlaha nebo křeslo. Direct Drive je schopen vyvinout výchylku až +/- 15mm. To dokáže daný povrch nejen rozvibrovat, ale i rozpohybovat, což může u audience vyvolat dojem pádu nebo přeskočení nějakého předmětu.

U varianty Inertial Drive se Mover instaluje přímo na rozpohybovávaný povrch. Mover dokáže reprodukovat extrémně hluboké kmitočty s neobyčejně vysokou účinností a posílit tak fysický zážitek z vnímání hlubokých tónů.

Mover je k disposici v nízkoimpedanční a 100V verzi.

 

Patentovaná technologie

Mover využívá technologii lineárního motoru s pohyblivým magnetem patentovnou firmou Powersoft a uvedenou na trh v roce 2013. Oproti konvenčnímu uspořádání s pohyblivou cívkou tato technologie elektromagnetické konverse přináší vyšší výkon, spolehlivost i maximální SPL. Stejná patentovaná technologie je použita i u M-Force, jehož spektrum aplikací sahá od výkonných subwooferů až po simulátory zemětřesení.

Powersoft nyní implemenntoval tuto technologii do měniče Mover určeného pro aplikace s menší výchylkou a vyvolanou silou. Ve srovnání s dalšími přístroji na trhu je Mover přesnější, výkonnější a účinnější. Může být použit pro rozpohybování podlah nebo křesel synchronně s promítaným obrazem i pro přenos kmitočtů ve slyšitelném pásmu.

Mover může být buzen zesilovačem Powersoft - firma Powersoft dokonce vydala aktualizaci firmware s ohledem na Mover. Byl přidán nový plugin subharmonického genetátoru, který transponuje kmitočty v signálovém spektru směrem dolů tak, aby byl kmitočtový rozsah rozšířen směrem k ultranízkým frekvencím až 5 Hz.

Mover nalezne využití například u zážitkových produkcí, jako jsou simulátory, různé jízdy a sledování filmů, které obohatí o rychlé a přesné pohyby synchronisované s celkovým prožitkem. Doposud aplikovaná konkurenční řešení přitom typicky trpí malou rychlostí, harmonickým zkreslením nebo omezeným kmitočtovým rozsahem.