Nový Technics SL-1210MK7

24.06.2019O modelové řadě Technics 1200

Původní model gramofonu SL-1200 vyrobila společnost Panasonic již v roce 1972 a jednalo se o hi-fi produkt, který si mezi profesionály získal obrovskou popularitu (neuvěřitelných 3,5 milionu prodaných kusů řady SL).

Od samého začátku se gramofony Technics vyznačovaly obratným ovládáním a spolehlivostí a hlavně stabilním a silným motorem, který bezpečně drží rychlost.

Gramofony značky Technics si oblíbili jak audiofilové, tak i profesionální DJs. Sehráli důležitou roli v historii moderní popkultury, Hip Hopu a samozřejmě elektronické taneční hudby.

 

Bezjádrový motor s přímým náhonem pro dosažení stabilní rotace

Systém přímého náhonu používá pomalu se otáčející motor k přímému pohonu talíře.
Tento systém má řadu výhod. Nabízí vysokou efektivitu, jako je přesnost rotace a špičkový točivý moment, nevyžaduje výměnu dílů a zajišťuje vysokou spolehlivost po dlouhou dobu. Na druhou stranu, při použití systému přímého náhonu dříve docházelo ke kolísání otáček (cogging).
Pro model SL-1210MK7 byl proto vyvinutý nový bezjádrový motor s přímým náhonem. Tento motor používá bezjádrový stator. Odstraněním železného jádra ze statoru se odstranilo i kolísání otáček. Dále se zvýšila síla magnetu rotoru na nejvyšší možnou úroveň a optimalizovala se mezera mezi bezjádrovým statorem a magnety rotoru. Dosáhlo se tak vysokého točivého momentu srovnatelného s modelem SL-1210MK5. Tento motor se může pochlubit plynulou rotací a silným točivým momentem a je tak schopen přesné a věrně reprodukce zvuku z drážky vinylové desky.

 

Přehrávání pozpátku neboli Reverse

Současným stisknutím tlačítek Start/Stop a volby rychlosti se talíř začne točit na druhou stranu*.

* Pro aktivaci přehrávání pozpátku je nutno zapnout vypínač na hlavní jednotce.

* Přenoska musí podporovat scratching a back-cueing

 

Možnost regulace točivého momentu a nastavení brzdy

Gramofon Technics SL-1200MK7 je vybaven nejmodernějším systémem ovládání motoru, který je převzat z Blu-ray přehrávačů značky Panasonic. Systém využívá mikropočítač, který kompenzuje  nepřesnosti (vycházející z přirozených fyzikálních výchylek kontstrukce) v běžných otáčkách a zároveň spolehlivě reaguje na nejrůznější triky používané v technickém DJingu.

 

Počáteční točivý výkon a nastavení brzdy lze samostatně upravit podle přání uživatele.

 

Jasné LED osvětlení přenosky

Přenoska je nově nasvícená jasnější LED diodou s dlouhou životností. V porovnání s předchozími modely byla upravena velikost osvětlené oblasti a intenzita osvětlení.

Ramínko

Základna ramínka

Raménko, které již řadu let přináší jistotu špičkovým umělcům na scéně DJ, je osvědčeným a vysoce spolehlivým univerzálním statickým esovitým raménkem. Díky neobyčejně přesným ložiskům dosahuje raménko vyšší počáteční citlivosti pohybu než v případě modelu SL-1210MK6. To umožňuje přesně sledovat drážku gramofonové desky a zajistit tak vynikající zvuk při maximálním omezení nechtěných pohybů jehly i v náročných podmínkách, jako je scratching.

Dvouvrstvý talíř s vylepšeným systémem tlumení vibrací

Talíř je nyní vyroben ze dvou částí. Odlehčená gumová vrstva účinně tlumí vibrace hliníkového základu. Použitý systém zabraňuje nechtěným rezonancím při přehrávání.

- Pevné šasi a antivibrační izolátor pro kvalitní zvuk bez vibrací

 

Základem pro efektivní tlumení vibrací je kvalitní šasi a technologie zdokonalované během mnoha let vývoje špičkových gramofonů. Základ hliníkové konstrukce je doplněn druhou vrstvou speciálního materiálu (kombinace ABS a skelných vláken).

Zvolené řešení zaručuje vynikající pevnost a utlumení takřka veškerých nežádoucích vibrací.

Antivibrační izolátor tvoří guma s pružinami a přináší tak optimální frekvenční charakteristiku.

Možnost odpojení kabelů usnadňuje údržbu a rozšiřuje možnosti

 

Veškeré kabely v základním balení mají pro zachování maximální kvality zvuku pozlacené konektory.

Napájecí kabel i audiokabel lze od gramofonu odpojit, což usnadňuje údržbu a zároveň umožňuje výměnu kabelů.

 

Funkce přesného doladění otáček usnadňuje profesionální práci​

Rychlost otáčení lze nastavit na 33 1/3, 45 nebo 78 otáček za minutu*. Rozsah v rozmezí ±8%/±16% je možné přepínat voličem. Systém je řízen digitálně a díky tomu lze rychlost nastavit přesně i v případě, kdy je třeba odchýlit se od standardních hodnot.

* Pro nastavení 78 otáček za minutu je nutno stiknout vypínač na hlavní jednotce.

Elegantní černé provedení

Rozložení ovládacích prvků odpovídá standardům řady SL-1200, model SL-1200MK7 je osazen černými tlačítky a černým ramenem přenosky. V matném provedení vypadá stylově a elegantně. Barvu LED diody lze nastavit na červenou či modrou.

 

Vlastnosti:

  • Typ: gramofon s přímým náhonem
  • Rychlosti gramofonu: 33-1/3, 45 ot./min. (s přepínačem na 78 ot./min.)
  • Počáteční točivý moment: 0,18 N・m / 1,8 kg ・cm
  • Charakteristiky roztočení: Za 0,7 s z klidu na 33 1/3 ot./min.
  • Zkreslení a rotace: 0,025 % W.R.M.S.
  • Talíř gramofonu: Hliníkový odlitek
  • Průměr: 332 mm
  • Hmotnost: Přibl. 1,8 kg (včetně slipmatu a gumové podložky)

SL-1210MK7
Technics

profesionální gramofon - nový motor, krystalem řízený přímý náhon, otáčky + / - 8 a 16%,33 & 45 & 78 rpm, reverse

24 190 Kč
(895,93 €)