Pult AVANTIS zvolen pro modernizaci audiosystému divadla Rabenhof

21.09.2020

V letošní sezóně si diváci vídeňského divadla Rabenhof užijí modernizovaný audio systém, včetně nového 64-kanálového mixážního pultu Allen & Heath Avantis.

Budova divadla byla postavena ve dvacátých letech 20.století jako montážní hala. V roce 1990 byla přestavěna na divadlo, jež během roku 2008 prošlo kompletní rekonstrukcí, která budově z velké části vrátila původní styl Art deco. Divadlo si získalo pověst rozmanitostí svých produkcí, od současného divadla a muzikálů po loutkové divadlo a barokní operu. Téměř každý den se zde hraje jiné představení, takže mistr zvuku Josch Russo je zvyklý na rychlou přípravu a vysokou výkonnost hostujících techniků. Když se rozhodlo, že stávající zastaralý mixpult je načase nahradit, byly hlavními kritérii pro výběr nového pultu jeho přehlednost a pohotovost při práci s ním.


Členové divadelního týmu Daniel Gyolcs, Josch Russo a Markus Freudenthaler s pultem Avantis.

Po několika prezentacích a konzultaci s rakouským distributorem Allen & Heath, společností Atec Pro Audio, byl zakoupen letos v létě nejnovější model Allen & Heath - mixážní pult Avantis. "Avantis je pro naše divadlo ideální z hlediska rozměrů i počtu kanálů," komentuje Josch. "Jeho ovládání je snadné a logické." Avantis má plnou aktualizaci dPack, včetně dynamických ekvalizérů Dyn8 a emulací DEEP processingu Allen & Heath. Manfred Prochazka, výkonný ředitel společnosti ATEC, dodává: „Nástroje pro správu scén Avantis dávají divadelnímu týmu flexibilitu a díky dvěma dotykovým obrazovkám a přehlednému uživatelskému rozhraní se s pultem velmi příjemně pracuje. Kvalita zvuku je úžasná a možnosti routingu a ovládání show umožňují splnit libovolné požadavky na pult pro středně velké produkce.“

Pódiové audio vstupy a výstupy zajišťuje dálkový expandér GX4816, který spolu s dvěma přenosnými pódiovými boxy DX168 umožňuje Joschovi snadno vytvořit přípojné body na libovolném místě dle potřeby. Dalším doplňkem vyhovujícím technickým nárokům divadelního provozu je 8-faderový dálkový ovladač IP8, který poskytuje jednoduché ovládání v situacích, kdy je nutné svěřit ovládání pultu technickým laikům – například režisérovi během zkoušek pro práci s mikrofony anebo přehrávání připraveného materiálu. V pultu Avantis je vložena karta Dante, která usnadňuje vícestopé nahrávání a integraci s dalším novým zařízením audio systému divadla: sadou bezdrátových mikrofonů Shure Axient.

 

Avantis
Allen&Heath

digitální mixpult FPGA, 96kHz, až 64x IN, 42x bus, DEEP processing, expander porty, 2x slot pro dLive 128ch karty

Cena na dotaz

Avantis Flight case
EXAFIX

přepravní case na mixážní pult AVANTIS, 9 mm překližka, 25,4 kg

12 643 Kč
(486,27 €)

dLive GX4816
Allen&Heath

expandér pro systémy SQ a dLive, 96 kHz, 48x in, 16x out

84 522 Kč
(3 250,85 €)

dLive DX168
Allen&Heath

Přenosný expander pro systém dLive, 16x in, 8x out

31 575 Kč
(1 214,42 €)