Serato PRODANCE DJ Tour 2019 - Fotoreport

28.02.2019Před třemi týdny jsme projeli část České a Slovenské republiky se školícím a interaktivním turné Serato CZ a SK tour 2019, které mělo za úkol přiblížit nové postupy, trendy a technologie současného DJingu.

Hlavními tématy byla práce a orientace v novozélandském DVS software Serato DJ Pro, který díky dlouholeté spolupráci s předními českými DJs patří k naší specializaci.DJ Friky nám během svých přednášek odkryl správné používání cue pointů, vysvětlil synchronizační algoritmy, efekty a další technické funkce softwaru Serato DJ Pro. Kromě technických nástrojů vysvětlil pomocí Camelot systému organizaci vaší hudební sbírky podle tóniny.

Se softwarem Serato DJ Pro také úzce souvisí produkty americké značky Rane DJ, které se vyznačující vynikající softwarovou integrací.

Sebou jsme měli sestavu dvou kontrolérů Rane TWELVE společně s mixážním pultem Rane SEVENTY-TWO.Pokročilé, ale přehledné uživatelské rozhraní je kromě kvalitního zvuku a zpracování stěžejním konstrukčním prvkem řady Prime od značky Denon DJ, kterou bylo na turné možné vyzkoušet v sestavě jednoho playeru Denon DJ SC5000, dalšího playeru s motorizovaným jog wheelem Denon DJ SC5000M a mixážním pultem Denon DJ X1800.

 

Na své si mohli přijít také uživatelé mixážních pultů řady Xone od našeho oblíbeného anglického výrobce Allen&Heath. Tomáš Haberland nám během svých přednášek připomněl jejich historii a následně navázal přednáškou o neobvyklém a experimentálním mixážním pultu PlayDifferently Model 1, na kterém předvedl také krátkou hudební ukázku.

  

První zastávka v Bratislavě se uskutečnila ve velice příjemných prostorech kavárny Bohéma, kde DJ Friky společně s Branči Kováčem aka VECem  vysvětlovali a hlavně ukazovali některé ze svých postupů a „fíglů“. Ozvučení přední části sálu bylo realizováno studiovými midfield monitory ADAM Audio S3H, jako odposlechy na pódiu byli použity nearfiled monitory ADAM Audio T7V.


 


 

Brně jsme využili naší prostorné prodejny, na které plánujeme v dalších měsících opakování podobné akce. 

Na naší pražské centrále byla účast již tradičně nejvyšší, kromě přednášek od DJe Frikyho a Tomáše Haberlanda prezentace Pavla Černého přiblížila četné aktivity produkční firmy Force Production a všichni přítomní účastníci obdrželi poukaz na hodinu v plně vybaveném studiu v pražských Holešovicích.

Sledujte náš web a Facebook pro nadcházející akce, chtěli bychom Vás také pozvat na chystanou akci firmy Profi-DJ.cz, která bude zaměřená na all-in-one DJ systém Prime 4, se zastávkou v Brně a Praze.

 

SEVENTY-TWO
RANE

Profesionální battle mixer, 4,3” dotykový displej, 3x MAG THREE fader, 2x efektová jednotka FLEX FX

48 574 Kč
(1 799,04 €)

TWELVE
RANE

motorizovaný kontrolér pro DJs, USB, navrženo pro Serato DJ

19 990 Kč
(740,37 €)

T7V
ADAM Audio

aktivní studiový monitor, rozsah 39 Hz - 25 kHz, osazení 7" + U-ART, 25 + 50 W

5 290 Kč
(195,93 €)

MODEL 1
PLAYdifferently

Inovativní analogový mixážní pult pro DJs, 6x stereo in, pre-amp overdrive, 2x cue out, parametrický EQ

Cena na dotaz