Výrobce RCF

Informace o předním výrobci profesionálního audio vybavení

RCF

Firma RCF byla založena v roce 1949 skupinou italských inženýrů v oboru elektroakustiky s jednoduchou vizí: s nasazením 

technické inovace, kontroly kvality a pozornosti pro detail vytvořit audio produkty, které poskytnou nejlepší možné vlastnosti v rámci daného segmentu trhu.

Firma začala výrobou mikrofonůzesilovačů a dalších produktů pro veřejné ozvučení. V 50. a 60. letech se firma RCF profilovala jako OEM výrobce elektroakustických měničů a v půli 60. let byla prvním evropským provozovatelem rozsáhlého vývojového centra specializovaného na elektroakustické měniče.

 
Od té doby se RCF pohybuje na špici v oblasti vývoje a výroby elektroakustických měničů a  dodává basové, středové a tlakové reproduktory nejprestižnějším světovým výrobcům   profesionálních reproboxů.
Současně s rozvojem technologie elektroakustických měničů firma expandovala i do oblasti reproduktorůzesilovačů a další elektroniky pro veřejné ozvučení. Tyto produkty byly prodávány samostatně i jako součást systémových řešení pro letiště, hotely, školy, nádraží, továrny a další veřejné objekty vyžadující distribuci hlášení nebo hudební kulisy. Tento segment nadále zůstává důležitou součástí aktivit firmy RCF.
 
S expertízou v oblasti elektroakustických měničů a veřejného ozvučení bylo jen otázkou času, kdy RCF začne vyrábět výkonné profesionální reproboxy pro hudební průmysl. Došlo k tomu v průběhu 80. let.
 
V roce 1996 firma uvedla na trh aktivní profesionální plastové reproboxy řady ART. Technologie, kterou v té d obě používala jen hrstka výrobců na světě, okamžitě udělala z RCF globálního hráče na poli profesionálních reproboxů.
Rokem 2004 začíná pro RCF nová éra znamenaná dalšími investicemi do výzkumu a vývoje a obnoveným důrazem na výrobu v Itálii. Od té doby firma každoročně vyvine, vyrobí a uvede na trh značné množství nových produktů. Výsadní místo mezi nimi zaujímá řada TT+ High Definition Touring and Theatre Series, která za svůj okamžitý úspěch vděčí spojení inovativních zesilovačů vybavených DSP s prvotřídní technologií elektroakustických měničů.

V červenci 2007  byla RCF Group (společnost tvořená RCF S.p.A a AEB Industriale, která vlastní značku dBtechnologies) zapsána na Italské burze.
V roce 2008 byla na trh uvedena řada ART7, nejvyšší řada série ART, představující zásadní krok kupředu v oblasti technologie aktivních reproboxů.


 

 

 

 

 

Odkazy:

Stránky výrobce

Sortiment výrobce

Recenze
Youtube kanál

Facebook