Ashly

Informace o předním výrobci profesionální audiotechniky

Ashly
 

Kořeny firmy se sídlem v americkém Websteru sahají až počátkům Rock’n’rollu, krátkou dobu po slavném festivalu Woodstock. V současnosti však historie, se svým smyslem pro humor, přiřadila společnosti hlavní zákazníky z řad největších kostelů a vzdělávacích institucí.  

Vývoj posunul amerického výrobce od megalomanských venkovních festivalů až k majestátním církevním institucím a během této proměny průběžně vyvíjela audio instalace pro kina a divadla v celé zemi. Na úplném začátku se jednalo o odnož firmy Brighton sound, která měla na starosti PA systémy pro venkovní festivaly na počátku roku 1970. Jeden z hlavním partnerů Brighton Sound, Bill Thomson, pomáhal založit firmu Ashly v roce 1974.

Mike Mosher of Macedon, pracující jako provozní ředitel kompletační linky pro obvodové desky obsluhuje stroj pro povrchovou montáž desek určených pro zesilovače Ashly, továrna ve Websteru, 2. Březen 2016, (foto: SHAWN DOWD/@sdowdphoto/STAFF PHOTOGRAPHER).

 

 “Billy byl inženýr, který se velice hluboce zajímal o zvuk a současně v té době pracoval u rádia.” Vysvětluje president firmy Ashly, Mark Wentling. “V minulosti jsme se zabývali přemístěním PA systému ze skladu přímo na akci, nyní jsme čistokrevným výrobcem. Zesilovače vyrobíme, zabalíme a pošleme k zákazníkům.”Mike Mosher of Macedon stohuje již hotové obvodové desky pro zesilovače Ashly, továrna Webster 2. Březen 2016, (foto: SHAWN DOWD/@sdowdphoto/STAFF PHOTOGRAPHER).

Firma Ashly vyrábí širokou škálu zesilovačů a velké množství dalšího profesionálního audio vybavení jako jsou procesory, kompresory, výhybky a dálkové ovladače. Průměrný posluchač nepozná rozdíl mezi vstupem a výstupem ale lidské ucho oklamat nejde – jedná se o prvotřídní zboží cílené na profesionály, které má využití v různých oblastech.

Obchodní záběr a aplikace se rozprostírají od konferenčních místostí až po soudní sály. Produkty Ashly však nalezneme i v nočních klubech, sportovních barech a hotelech.

“Každý se samozřejmě ptá na nezvyklé jméno naší firmy.” říká Wentling.

“Existuje mnoho příběhů z počátku sedmdesátých let, kdy byla firma údajně pojmenovaná po něčí přítelkyni.” Vysvětluje Wentling, který se k společnosti připojil v roce 2008. “Tento příběh zaměstnává snad každého, ve skutečnosti se to však netýká žádného romantického příběhu, jméno bylo vybráno podle jednoho ze zakladatelů.” (Pochází ze jména Larry Ashley, jednoho z hlavních zakládajících členů a následně “zkomoleno” aby nedošlo ke konfliktu se jménem jiné společnosti.)    

Krátce po té, co Thomson sestrojil svůj vlastní zesilovač a mixážní pulty se začali těšit ohromné popularitě, došlo ke zrození firmy Ashly. Thompson požádal své přátelé, jestli by se nepokusili odložit své zvukařské povinnosti a začít vyrábět zvukovou techniku. Výroba začala ve sklepě a garáži a z kapacitních důvodů se musela přesunout do Jay Street, krátce poté Fernwood Avenue a následně v roce 1995 na současnou adresu ve Websteru. ,

Rok 2008 byl pro společnost přelomový, Thompson odchází do důchodu a firma je prodána kanadské společnosti Jam Industries.  

“Mnozí z nás jsou nebo byli hudebníci.” Říká Wentling, který pochází z Pittsfordu a sám hrál během střední školy a univerzity v kapele. “Lidé z Ashly mě znali z distribuce, dříve jsem žil v Kalifornii a pracoval pro výrobce kytar jako je Fender a Music Man, poté jsem se vrátil zpátky do Rochesteru v roce 2003.  

Ashly klientela nyní pochází z celého světa, téměř polovina vývozu směřuje mimo hranice Spojených států. Před raketovým růstem čínské ekonomiky podstatná část směřovala právě sem, nyní jsou však čísla spíše klesajícího charakteru.

Celý svět je jedna velká stage, a Ashly se stará o to, aby na ní byl zvuk ještě lepší.

 


Počátkem 90. let, po desetiletích úspěchu v oblasti analogového zvuku pro živé produkce, firma Ashly zavčas rozpoznala, že nadcházející digitální revoluce se týká zásadnějších věcí, než standardizace nebo propracované algoritmy digitálních filtrů. Firma Ashly se soustředila na koncept SÍŤOVÉHO PROPOJENÍ A OVLÁDÁNÍ audiosystémů.
Inženýři v Ashly zkonstuovali zesilovače a signálové procesory propojitelné se zbytkem digitálního světa a tedy hladce integrovatelné do systémů v instalacích aniž by došlo ke ztrátě neutrality a přirozenosti zvuku. Právě tímto se odlišujeme.
Ve věku „plug-and-play“ musí všechny komponenty spolupracovat a být okamžitě k dispozici z lokálního i globálního
ovládacího pracoviště. Řídicí centrum je tvořeno ovládacím programem PROTEA ( TM ) SOFTWARE SUITE s jednoduchým a intuitivním prostředím. Naše zaujetí pro vývoj síťových audiosystémů snižuje uživatelům dlouhodobé provozní náklady. Systémoví integrátoři mohou dálkově diagnostikovat problém nebo upravit konfiguraci systému, čímž sníží náklady na servisní zásah.
Ať už se jedná o restauraci, univerzitu, studio, kostel, stadion, auditorium nebo učebnu, Ashly nabízí široký výběr profesionálních audio produktů, jejichž vlastnosti je možné přizpůsobit specifickým potřebám beze ztráty kvality zvuku. 

 

 

Odkazy:

Stránky výrobce
Sortiment výrobce
Recenze
Youtube kanál
Facebook