KCS

Informace o předním výrobci profesionálních reproboxů


 
Historie

Přední španělský dodavatel techniky a služeb pro filmový průmysl Suministros Kelonik založil v roce 1990 sekci KCS (Kelonik Cinema Sound) jako odpověď na potřeby trhu. V tehdejší době pouze několik málo výrobců nabízelo specializované reprosoustavy pro kina a žádný z nich nebyl v Evropě. Proto se Kelonik rozhodl vyvinout a začít vyrábět široký sortiment reprosoustav. Tento projekt se uskutečnil ve spolupráci s firmou D.A.S. Audio, mezinárodně uznávaným výrobcem profesionálních reproduktorů.
Firma KCS velmi rychle obsadila španělský trh, poté zbytek Evropy a nyní disponuje širokou sítí distributorů na pěti kontinentech.
 
Firemní filosofie a motivace
 

Vzhledem k vynikajícím vlastnostem reprosoustav KCS získala většina sortimentu již od začátku certifikaci pro použití v instalacích THX®. KCS se tudíž stala první evropskou firmou vyrábějící reproduktorové systémy schválené pro program THX®.
 Širokopásmové systémy KCS jsou navrženy tak, aby vyhověly požadavkům na reprodukci digitálně kódovaných soundtracků.
KCS je velmi aktivní ve vývoji zvukových systémů pro Dolby Atmos, Auro 11.1 a podobně.
KCS má velmi vysoký podíl na trhu v Evropě a exportuje do dalších zemí jako Bolívie, Brazílie, Čína, Chile, Egypt, Indie, Japonsko, Korea, Nový Zéland, Jižní Afrika, Thajsko, Turecko, Venezuela a další.
Většina prestižních domácích i zahraničních řetězců používá ve svých multiplexech systémy KCS.
V současnosti je více než 4000 kin po celém světě vybaveno reproduktorovými systémy KCS
.

 

Odkazy:
Stránky výrobce
Sortiment výrobce