Precision Devices

Informace o předním výrobci profesionálních reproduktorů


 

V čem spočívají precizní vlastnosti?
Všechny naše reproduktory používají ty nejlepší materiály, aniž by z finančních důvodů docházelo ke kompromisům. Reproduktory se vyrábí v naší továrně na
severu Anglie a náš expertní vývojový a technický tým má mnohaleté zkušenosti s výrobou vysoce kvalitních audiokomponentů.
Přestože cílem veškerého vývoje profesionálního audia jsou měřitelné vlastnosti, samotná věda nemůže nikdy plně definovat kvalitu reproduktoru. Proto po hloubkové vědecké analýze podrobujeme všechny produkty a inovace rozsáhlým poslechovým testům. Pouze tak jsme schopni vyhovět nejvyšší referenci – lidskému sluchu.
 

Koš
Náš unikátní dvanáctiboký koš je vyroben z poctivého množství hliníkové slitiny, zesílený průřez je až dvojnásobný oproti většině výrobců. Výsledkem jsou reproduktory, které neselžou ani po silném mechanickém nárazu. Tvar koše spolu s umístěním děr pro montážní šrouby byl navržen tak, aby se snížilo zatížení okolí montážního otvoru pro reproduktor a nedošlo k poškození v případě pádu reprobedny.

 • Koš s dostatečným průřezem pro maximální mechanickou odolnost a maximální odvod tepla z kritických zón.
 • Řada košů má „skryté“ montážní otvory pro větší flexibilitu při montáži.
 • Větší šířka příruby snižuje nebezpečí deformace koše v důsledku nerovností při montáži.

 
Membrány
Materiál membrány má zásadní vliv na akustické vlastnosti a zvuk reproduktoru. Ve všech reproduktorech používáme membrány vyrobené ve Spojeném království a každá prochází pečlivou inspekcí, aby bylo zaručeno, že spadá do našich striktních tolerancí. Při vývoji vybíráme z velkého množství membrán a přísnými poslechovými testy i další analýzou postupně výběr zužujeme až k výsledné membráně odpovídající našim akustickým požadavkům.

 

 • Membrány s dlouhými vlákny mají lepší vnitřní tlumení a vyšší odolnost vůči roztržení.
 • Vyšší vnitřní tlumení a optimalizované tonální vlastnosti díky šetrnému sušení vzduchem.

 
Kmitačky
Na rozdíl od ostatních výrobců si kmitačky (Cu a Al,  1,5“ až 6“) vyrábíme sami. Jedná se o srdce každého reproduktoru, takže naprosto klíčová je kvalita materiálu i sestavení.
Řada našich kmitaček je vinuta drátem z čisté mědi s ohledem na dlouhodobou pevnost a spolehlivost. Drát je izolován vysokoteplotním emailem, přesně navinut na former ze tkaného sklolaminátu impregnovaného epoxidovou pryskyřicí. Sestavená kmitačka je vytvrzena vysokou teplotou, čímž získá pevnou integrovanou strukturu. Kromě vysoké pevnosti a stability je tak zajištěn i maximální přenos energie.

 • Vrstvená konstrukce zajišťuje maximální pevnost.
 • Výroba všech kmitaček využívá technologii mokrého vinutí. Jedná se o klíčový proces, který preferuje integritu výrobku před rychlostí výrobního procesu
 • Námi vyvinutá technologie výroby kmitaček je pečlivě optimalizována pro dosažení maximální pevnosti a trvanlivosti. Nepřistoupili jsme na žádný  kompromis, který by zvýšil krátkodobý zisk.
 • Pro dosažení minimální ho rozptylu vlastností používáme dráty splňující přísné tolerance.

 
Magnetický obvod
U magnetického obvodu – vlastního pohonu reproduktoru – opět platí to, že naše pozornost pro detail a nejlepší materiály nás odlišuje od konkurence.
Abychom maximalizovali kontakt s pólovými nástavci a zvýšili magnetický tok, používáme nízkouhlíkovou ocel velmi přesně obráběnou v anglickém Sheffieldu. Magnetická mezera je pečlivě navržena tak, aby poskytovala dvojí výhodu – vyšší magnetický tok a lepší odvod tepla z kmitačky. Všechny magnety jsou na závěr testovány na zachování magnetického toku při extrémech rozmezí pracovních teplot. To je velmi důležité tam, kde reproduktory pracují v mrazu a mohou být buzeny do vysokých teplot.

 • CNC obrábění s nejužšími možnými tolerancemi.
 • Pro dosažení maximální pevnosti ve střihu jsou volena nejsilnější dostupná lepidla, vždy s ohledem na vlastnosti spoje a ne rychlost vytvrzení.
 • Použití 100kJ magnetizéru zaručuje plnou magnetizaci.

 
Závěsy, svorky a vrchlíky

 • Závěsy jsou vyrobené z polyester-bavlny. Materiály jsou voleny s ohledem na optimální pevnost, přilnavost a trvanlivost.
 • Všechny modely mají kovové pérové svorky zaručující dokonalý kontakt bez pájení
 • Všechny modely mají centrální vrchlík z pevného materiálu fungující jako součást membrány.

 
Sestava
Na konci tohoto řetězce je zásadní krok, který zaručuje, že všechno úsilí, které jsme vložili do vývoje se odrazí v kvalitě výroby. Všechny komponenty jsou
sestavovány v modulárním procesu a každý modul je samostatně testován před výsledným sestavením celku. Díky precizně navrženým a vyrobeným dílům je výsledkem přesnější a přirozený zvuk.
 

 

 

 • Všechna pojiva a související procesy a pojiva jsou voleny s ohledem na tepelné a mechanické vlastnosti a nikdy na rychlost vytvrzení.
 • Ve výrobě jsou pečlivě propojeny obsluhované procesy a automatizované procesy s operátorskou inspekcí v každém klíčovém stadiu.
 • Všechny reproduktory jsou vyrobeny v naší továrně vybudované od začátku podle návrhu našeho týmu tak, aby byly optimalizovány všechny aspekty výroby.

 

Odkazy:
Stránky výrobce
Sortiment výrobce
Facebook