PXM

Informace o předním výrobci světelné techniky


Firma PXM, původním názvem PROXIMA, byla založena v roce 1991 skupinou elektroinženýrů. Naším cílem bylo vyvíjet a vyrábět technologicky pokročilé kontroléry pro osvětlovací techniku. Zpočátku se PROXIMA orientovala na německý trh. Pro bavorskou firmu DLC jsme vyvinuli systém LMS pro ovládání světel, ten pak byl po několik let úspěšně vyráběn a rozvíjen. S nárůstem poptávky po technologicky pokročilých produktech v Polsku se produkty s výrazným „X“ začaly šířit i na domácím trhu.
Díky řadě zahraničních kontaktů se v 90. letech PROXIMA stala výhradním distributorem značek jako FAL, JEM, STANTON nebo MA LIGHTING. S rozšířením nabídky jsme začali dělat i rozsáhlé instalace světelné a zvukové techniky.


Od roku 1999 začala PROXIMA systematicky měnit svůj profil. Nejdříve jsme přestali s instalacemi, následně pak s distribucí cizích značek. Od roku 2001 PROXIMA vyvíjí a vyrábí vlastní systémy pro řízení osvětlení. Soustředění se na jedinou aktivitu nám umožnilo vyvinout a začít vyrábět široký sortiment světelných ovladačů a stmívačů.
Během procesu hledání průlomových technologií a nových aplikací pro naše výrobky se PROXIMA stala v roce 2004 první polskou firmou, která na trh uvedla řídicí systém pro LED využívající protokol DMX-512.
S ohledem na registraci dalších firem pod značkou PROXIMA jsme se na začátku roku 2008 přejmenovali na PXM a registrovali u polského patentového úřadu.
V současnosti se PXM zabývá vývojem, testováním, 24-hodinovým servisem a především výrobou. V nabídce je 16 typů stmívačů pro zátěže od 600do 5500 W/kanál, kontroléry pro diskotéková a divadelní světla, různé vybavení pro DMX-512 a široký sortiment LED driverů, modulů a kontrolérů.

 

Odkazy:
Stránky výrobce
Sortiment výrobce

Youtube kanál