Rodec

Informace o předním výrobci profesionálního audiovybavení

Rodec

Více než 50let vášně a tvořivosti v oblasti reprodukce hudby.
V roce 1954 byl hudební průmysl – s vyjímkou několika velkých hráčů – místem setkávání milovníků hudby a fanatiků, kterým se nedařilo na trhu najít to, po
čem jejich uši i mysl opravdu toužily – přirozenou reprodukci hudby.
Tato situace způsobila, že se na trhu objevila řada ezoterických značek zaměřených převážně na ruční výrobu zakázkových přístrojů bez větších ohledů na nezajímavé parametry, jako je ekonomie výroby nebo dokonce zisk.
ROger DEClerk byl jedním z oněch zdatných inženýrů, kteří si původně vyvíjeli a vyráběli produkty pro sebe a své blízké přátele nebo vylepšovali zvuk továrních přístrojů pomocí různých modifikací. Jeho první obchod v Antverpách byl místem, kde si vášniví milovníci hudby přicházeli na své.
Vznikla značka RODEC zpočáku nabízející omezený sortiment monofonních elektronkových zesilovačů a různých jednorázově vyráběných zakázkových přístrojů. Poté se RODEC pustil do výroby „mobilních jednotek“, jako například P418, které se používaly především pro veřejná hlášení při prezentacích, výstavách a trzích.

Podle pamětí těchto pionýrů raných dob, vzhledem k neexistujícím produkčním archívům, se první mixy RODEC objevily kolem roku 1970, kdy došlo k rozhodnutí přijít s řadou vysoce kvalitních předzesilovačů nabízejících velmi kreativní možnost zeslabování jednoho zdroje při současném zesilování jiného zdroje. Zrodil se tak mixážní pult jako základní pracovní nástroj pro DJ.
Původně se jednalo o modely CU881, CU882, CU888 a 1572, každý následující model přinášel lepší parametry a větší funkční možnosti než modely předchozí. Zároveň s těmito předzesilovači byly dodávány výkonové zesilovače vycházející ze stejné zásady, totiž že zvukové vlastnosti i kvalita výroby musí být bezchybné.

S reputací výrobce robustních a odolných přístrojů se RODEC brzy stal standardem v mnoha instalovaných i mobilních zvukových systémech zábavního průmyslu a byl jedním z nejprvnějších, kteří zavedli řadu funkcí, jenž se následně prosadily jako standard.

Máme-li jmenovat alespoň některé z funkcí, které RODEC zavedl koncem 70. let, určitě nesmí chybět talk-over, gain pro každý kanál a equalizace. Výsledkem byl pult MX-18 s třípásmovým EQ na každém vstupním kanálu. Tato funkce byla poté kopírována na celém světě až do detailů, jako jsou téměř stejné kmitočty, jaké použil RODEC.

 

Odkazy:
Stránky výrobce
Sortiment výrobce
Recenze
Youtube kanál

Facebook