Selenium

Informace o předním výrobci reproduktorů

Selenium

Firmu Selenium založili v Canoasu v brazilském státě Rio Grande do Sul v roce 1958 bratři Victor, Henrique a Arno Aggensové a jejich přítel Carlos Regner,
kterého ovšem záhy nahradil Gaston Schwingel. V počátcích zajišťovali veškerou činnost firmy od výroby po obchod tito čtyři zakladatelé.
Pouhé dva roky po založení firma uvedla na trh svůj první tweeter a značka Selenium začala být dávána do souvislosti s tímto typem měničů zejména pro jejich kvalitu a technické vlastnosti.
 
V 60. letech byl vyvinut první reproduktor pro rezidenční aplikace a v 70 letech se firma přestěhovala do města Nova Santa Rita ve státě Rio Grande do Sul.
80. léta přinesla vstup na trh autoreproduktorů, rychlý růst a založení divize profesionálních produktů.
 V 90. létech firma proniká na zahraniční trhy. Ve Spojených Státech zakládá pobočku Selusa s obchodním a logistickou kanceláří ve Virginii a distribučním centrem v Kalifornii, v Evropě zakládá Selenium Europe a v Asii rozjíždí rozsáhlé aktivity se Selenium China.
 

Selenium významně posílilo na trzích v Evropě, Asii a Oceánii. Probíhá export do více, než 70 zemí, mezi koncové uživatele patří rentálky, stadióny, divadla, kina, koncertní sály a jedna z hlavních automobilek – Renault.
Ve státě Sao Paulo má Selenium rozvinutou strukturu dobře disponovanou pro jeden z nejnáročnějších trhů. Ve státě Amazonas je v roce 2005 založena sekce Selam s výrobou zaměřenou zejména na plošné ozvučení. V roce 2007 byla zahájena výroba kytarových komb. Továrna má 70 zaměstnanců.
 
Všechna tato práce byla uznána cenou PGQP (Gaucho Program Quality and Productivity, jedno z nejdůležitějších brazilských ocenění kvality) ve třech po sobě jdoucích letech. V roce 1998 Selenium dostalo bronzovou cenu, v roce 1999
stříbrnou a v roce 2000 zlatou.
 V roce 2006 firma Selenium dále posiluje svoji pozici na národní úrovni a vlastnosti i kvalita jejích výrobků dochází mezinárodního uznání do té míry, že Selenium může konkurovat velkým globálním hráčům – což by ještě před několika lety bylo pro firmu národní úrovně nemyslitelné.
 
Firma Selenium je od roku 1997 nositelem certifikace ISO9001 a od roku 1998 nositelem certifikace QS9000.
 
Selenium v současnosti nabízí více, než 170 reproduktorů a doplňků s dostupností na více, než 10 000 místech.

 

 

Odkazy:

Stránky výrobce
Sortiment výrobce