Tesa

Informace o předním výrobci technických lepících pásek


Společnost tesa SE je jedním z předních světových výrobců a producentů samolepicích produktů a systémových řešení. Od roku 1941 je tesa® zastřešující značkou pro všechny samolepicí produkty všech skupin. Pod názvem tesa® je zahrnuta široká škála různých systémových řešeních pro průmysl a profesionální aplikace, jakožto téměř 300 produktů určených přímo pro koncové zákazníky.

Historie
Úspěšná historie značky tesa® začala neúspěšným pokusem o výrobu lepicího obvazu. V době, kdy lékárník Paul C. Beiersdorf pracoval na výrobě obvazu, převzal laboratoř v roce 1890 jeho kolega Oscar Troplowitz. Výsledkem jeho práce byla lepicí páska, která sice dobře držela, ale dráždila kůži, a tudíž byla nepoužitelná pro lékařské účely. Troplowitz nicméně neváhal a využil vlastnosti nové pásky. V roce 1896 uvedl na trh první technickou lepicí pásku. V současné době je tesa jedním z předních světových výrobců samolepicích produktů a systémových řešeních pro průmysl, řemeslníky a spotřebitele.

O společnosti
Náš úspěch je pouze tak velký, jak velké jsou výhody našich produktů. Neustále pracujeme na hledání nových řešeních, které pomáhají našim zákazníkům zajistit efektivnější pracovní procesy.
Pozice předního světového výrobce samolepicích systémových řešeních se nám daří posilovat díky rozpoznávání potřeb a přání našich zákazníků a flexibilním reakcím na specifické požadavky a vývoj na trhu.
 

Téměř polovinu našich celkových tržeb dosahujeme s výrobky, které jsme uvedli na trh během posledních pěti let. Skutečnost, že naše společnost má takovou obrovskou sílu se zdokonalovat je strategicky velmi podstatná.
Vývoj nových komponent a technologická základna pro lepicí pásky zajišťují růst společnosti, konkurenceschopnost produktů na dlouhou dobu a otevírají nám cestu pro vstup na nové trhy. Výzkumná práce, kterou provádíme v našich laboratořích, je jen jednou částí z tohoto inovačního procesu.
Bereme na vědomí ekonomické a technické aspekty, analyzujeme tržní potenciál a prověřujeme ekologické otázky. Jeden z našich předních cílů je eliminovat nebo značně zredukovat používání rozpouštědel v našem výrobním procesu.

 

Odkazy:
Stránky výrobce
Sortiment výrobce